AG Parafudr Fiyatları

Ag parafudr seçimi yaparken, kullanılacak alan ve teknik donanımların analiz edilmesi gereklidir. Yüksek gerilime karşı elektronik cihazların korunmasını, elektronik devrelerin korunmasını sağlayan ürünler olarak nitelendirilmektedirler. Yıldırım türü ani akım ve gerilimlere karşı sistem ve devrelerin korunması için uygulanırlar. Toprağa iletim için kullanılan parafudr çeşitleri, ürün özellikleri ve modellerine göre fiyatlandırılmaktadır.

Ag parafudr fiyatları; alçak, orta gerilim ve yüksek gerilim için uygulanacak alan ve donanımlara göre belirlenir. Dört kutup arasında, birbirinden farklı özellikler ile B-C-D sınıfı çeşitlerde imal edilmektedirler.

Parafudr Çeşitleri ve Özellikleri

Alçak gerilimden koruma sağlamak için kullanılan parafudr çeşitleri, B sınıfı parafudr ürünlerdir. Yıldırımdan korunma sağlamak için, elektrik sayaçlarına uygulanan ürün çeşidi olarak bilinmektedir. Yine alçak gerilimde elektronik korumanın sağlanması için C sınıfı parafudr çeşitleri kullanılır. Aşırı gerilimi sınırlayıcısı olarak uygulanan ürünler, B sınıfı parafudr çeşitlerinden farklı olarak sayacın öncesinde değil, sonrasına kullanılırlar.

Yani direnç ve ani gerilimin önlenmesi ve elektronik cihazların korunması için hem elektrik sayacından önce hem de elektrik sayacından sonra parafudr uygulanır. Sonrasında ise D sınıfı ürünler kullanılır ve doğrudan elektronik cihazların korunması, sağlıklı şekilde çalışmalarını devam ettirmeleri için kullanılmaktadır.

Ag parafudr seçimi yapılırken, cihazların özellik ve kapasitelerine göre belirleme yapılır. Ürün ve sistemlerin sadece yıldırımlardan değil, şebeke pikleri, ani akım değişiklikleri ve harmoniklerden korunması için kullanılırlar.

AG Parafudr Fiyatları

Parafudr Kullanımı Neden Gerekli ve Önemlidir?

Parafudr ürünler, teknolojik cihazların, sistemlerin ve elektronik devrelerin korunması, ani akım değişikliklerinden etkilenmeden sağlıklı şekilde çalışmalarını sağlamak için kullanılır. Yenilenebilir enerji kaynakları, üretim ve sanayi alanları, endüstri alanları gibi pek çok alanın korunması için paradufr kullanılmaktadır.

AG parafudr ürünleri, en temel manada elektronik cihazlar için paratoner işlevi görmektedir. Yapılan araştırmalarda Türkiye’nin 41 ayrı noktasında yıldırım darbeleri tespit edilmiştir. Hem Meteoroloji hem İTÜ tarafından yapılan çalışmalardan, 300 Ka seviyelerinde yıldırımlar oluştuğu, geçtiğimiz iki yıl içerisinde tespit edilmiştir.

Sistemlerin sürekliliği ve sorunsuz çalışma fonksiyonlarının sağlanması için parafudr ürünlerinin, koruma olarak kullanılması gerekli ve önemlidir. Ag parafudr fiyatları, uygulanacak alana ve elektronik teçhizatlara göre belirlenir.

Doğru ürünlerin belirlenmesi, seçilmesi ve profesyonel şekilde uygulanması önem taşır. Montajının doğru ve en ideal biçimde yapılması gereklidir. Uzun vadede değerlendirildiğinde ve teknik ekipmanların, sistemlerin ve elektrik devrelerinin korunması baz alındığında oldukça ekonomik fiyatlar sunmaktadır.

Ag parafudr seçimi; kiloamper seçimleri ve sınıf ürünlerine göre yapılmalıdır. B, C ve D sınıfı parafudr koruma cihazları ve Ka özelliklerine göre doğru ürün seçimleri yapılarak belirlenmelidir. Ana dağıtım panoları, cihaz özellikleri, deşarj tüplü teknolojik ürünler, varistör tabanlı ürünlerin tamamı, kullanılacak alanlara göre belirlendiğinde, ekonomik avantaj elde edilebilir.

AG Parafudr Fiyatları

AG Parafudr Ürünlerinin Görevleri

Ag parafudr ürün çeşitlerinin başlıca koruma görevleri şu şekilde sıralanabilir;

-Hat arızaları kaynaklı oluşabilen yüksek gerilimlerin önlenmesi için kullanılırlar

-Geçici olaylardan kaynaklı meydana gelen yüksek gerilimlerden korunma sağlar

-Yıldırım kaynaklı yüksek gerilimlerin önlenmesi adına koruma cihazlarıdır

-Endükasyon ve devre aç-kapa işlemlerinde meydana gelebilecek akım ve ani yüksek gerilimlere karşı koruma sağlar.

AG Parafudr Ürünlerinin Temel Yapısı

Her ürün farklı özellikler ve donanımlar ile dizayn ediliyor olsa da parafudr çeşitleri, yalıtkan olarak imal edilmektedir. Temel sistemlerinde yalıtkandan iletkene geçerek koruma sağlarlar. Ani yüksek akım ile karşılaştıkları zaman iletkene dönüşerek, akımın toprağa doğrudan iletilmesini sağlayan özelliğe sahiptirler. Böylelikle devre ve sistemler zarar görmez ve korunma sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Reaktif Ceza Hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }