Kocaeli Paratoner Malzemeleri

Paratonerler genellikle yüksek katlı binaların, iş yerlerinin ya da sanayi alanlarının en yüksek kısmına yerleştirilerek binaların ve insanların güvenliğini sağlayan teknik malzemeler bütünüdür. Paratonerler kurulmadan önce proje aşamasına gidilir. Bu proje netleştikten Kocaeli paratoner malzemeleri satışı yapan firmalar ile işbirliği içerisinde gerekli malzemeler temin edilir. Firmalar paratoner kurulumu ve montajı için gerekli olan iletken çubukları, indirme kroşesini, test klemensini ve yakalama çubuklarının hepsini gerekli olduğu sürece temin ederler. Tüm malzemelerin uygun şartlarda birleştirilmesi esasına dayanan paratonerler oldukça güvenli cihazlardır.

Kocaeli Paratoner Malzemeleri

Paratoner Kurulumu Nasıl Yapılmalıdır?

Paratoner kurulumu için öncelikle mutlaka uyulması gereken bir şart vardır. O da kurulumu yapacak olan firmanın lisanslı olmasıdır. Kocaeli paratoner malzemeleri temin edildikten sonra yetkili firmanın elektrik mühendisleri gözetiminde teknik ekipler güvenli bir şekilde paratonerlerin kurulumunu gerçekleştirir. Paratoner kurulumu yapılırken mutlaka sistemin güvenli bir şekilde işlediği yine ekiplerce kontrol edilmelidir. Ayrıca mümkün olduğunca yılda bir kez yapılması zorunlu olan paratoner bakımlarının da kurulum yapan firma tarafından yapılması işin takip edilebilirliği açısından son derece önemlidir.

Paratoner Bakımı Ne Demektir ve Nasıl Yapılır?

Paratoner bakımı devletin koyduğu kanunlar çerçevesinde yılda bir kez yapılması zorunlu bir bakımdır. Paratoner bakımı sayesinde evlerinizin ya da iş yerlerinizin güvenliğinden emin olursunuz. Ayrıca düzenli olarak bakımları yapılan paratonerlerin kullanım ömürleri uzar. Paratonerlerin iç ya da dış kısımları yağmur, güneş ve rüzgar gibi diş etkenler sayesinde aşınabilir. Bu durum paratonerlerin görevini aktif olarak yerine getirmesini engeller. Paratoner bakımları ile söz konusu aksaklıklar giderilir ve yapılan tüm bakımlar dosyalanarak arşivlenir. Düzenli olarak yapılan paratoner bakımları başlıkların değerleri ölçülür. Gerek görüldüğü taktirde değişecek parçalar değiştirilir.

Kocaeli Paratoner Malzemeleri

Paratoner Kurulumu Montajı Fiyatları Nasıldır?

Paratoner kurulum ve montajı fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Bunun yanında kullanılan paratoner çeşidi ve kurulum montajı aşamasında çalışan personel sayısı gibi etkenler fiyatları değiştirebilir. Ayrıca Kocaeli paratoner malzemeleri fiyatları da kurulumu yapan firmanın belirlediği fiyatları etkiler. Ayrıntılı bilgi almak için yetkilendirilmiş firmalar ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü paratonerler alelade kuruluşlar tarafından yapılabilecek uygulamalar değildir.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Pano Bakımı başlıklı makalemizde Kocaeli Pano Bakımı, pano bakımı ve Yapım Aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.