Kocaeli Paratoner Bakımı

Yıldırımların oluşturabileceği sorunları ortadan kaldırmak için her alanda tercih edilir. Uzun yıllar içerisinde bakıma ihtiyaç duyulmasından dolayı Kocaeli paratoner bakımı üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz firmalar bulunur. Bulunan tesisler ve firmaların üzerine düşebilecek olan herhangi bir yıldırım sonucunda can veya mal kaybı olası sorunlar arasında gelmektedir. Bunun önüne paratoner bakımlarını profesyonel bir şekilde yaparak geçmemiz mümkündür. Her alanda olduğu gibi Kocaeli üzerinden de irtibat kuracağınız yerler ile zorunlu hale gelen paratoner bakımlarını yapabilirsiniz.

Kocaeli Paratoner Bakımı

Kocaeli Paratoner Bakımı Nasıl Yapılır?

Paratoner ihtiyaç duyulan alanlar üzerine yerleştirilmesinden sonra her 1 yıl içerisinde düzenli bir şekilde bakım yapılması gerekir. Yıl içerisinde gerekli işlemi görmüş ise hasar oluşup, oluşmadığı tespit edilir ve sağlamlık derecesi kontrol edilir. Aynı zamanda paratonerin bulunduğu direk uç bölgelerinde oluşmuş olan paslık kontrol edilmektedir. Yıldırımı çekme konusunda içerisinde bulunan iletkenlik ön plana çıkmaktadır. Kontrol edilerek gerekli durumlarda yenileme işlemi yapılır. Ölçüm ayarında oluşan sıkıntılar tedavi edilir gerekirse değiştirilerek yenileme işlemi uygulanır. Paratoner genel olarak birçok yapı üzerinden oluşur. Oluşabilecek herhangi bir sorunda ciddi hasarlar ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı bakılması ve arıza çıkması uygun görülen bütün kısmı kontrol edilir.

Kocaeli Paratoner Ölçümü

Paratoner bakımı içerisinde bulunan ve yıllık olarak kontrol edilmesi gerek ölçüm ayarları uygulanır. Paratoner için yerleştirilmesi yapılan mekân içerisinde topraklama bulunması gerekir. Topraklama sisteminin oldukça başarılı ve kaliteli bir halde olması gerekir. Ölçümlerin iyi yapılabilmesi ve paratonerin çalışabilmesi için ilk sırada yer alan maddeler arasında bulunur. Topraklama çubuğu ve levhası toprak temeline gömüldükten sonra paratoner ölçümleri gerçekleşir.

Kocaeli Paratoner Bakımı

Kocaeli Paratoner Bakım Raporu

Paratoner bakımları öncelikli olarak sinyal kontrolleri yapıldıktan sonra gerçekleşir. Böylelikle Gerçekleşen bakımların sonrasında raporların tutulup verilerin kaydedilmesi gerçekleştirilmesi zorunludur. Aksaklıkların giderilmesi ve bakım işleminin tamamlanması raporların tutulması ile sonuçlanır. Raporlar genel olarak paratonerin bir önceki yıllara göre daha verimli çalışıp çalışmadığı belirler. Böylelikle oluşmuş olan eksiklerin ortaya çıkmasının önü açılmış olur. Daha kolay bir şekilde hizmet verebilmek için tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Elektrik Pano Bakımı başlıklı makalemizde elektrik pano bakımı, Elektrik pano tipleri ve Kocaeli Elektrik Pano Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.