Gebze Paratoner Kurulumu Montajı

Paratonerler, yıldırımsavar olarak da bilinir. Paratonerler binaların, sanayi tesislerinin gökyüzüne en yakın olan, en yüksek kısmına yerleştirilen iletken tel, metal bir çubuk ve metal bir levhadan oluşur. Paratonerler, insan yaşam alanlarının, insanların daha doğrusu yaşamın olduğu her alanın güvenliği için oldukça önemlidir.

Gebze paratoner kurulumu montajı işlemi alanında tecrübe sahibi olan bir ekip tarafından doğru teknikler uygulanarak yapılmalıdır. Paratoner uygulamasın da metal çubuk binanın çatısına yerleştirilirken iletken tel toprağa gömülür ve metal levha bir gergi teli aracılığı ile hem iletken tele hem de metal çubuğa bağlanır. Sistem bulutların çarpışması sonucu ortaya çıkan elektriksel akımın toprağa iletilerek yaşam alanlarına bir tehdit unsuru olmasının önüne geçilir.

Paratoner Çeşitleri

Bir güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkan paratonerler çalışma prensiplerine göre dörde ayrılır. Bunlar franklin çubuğu, faraday kafesi, aktif paratoner ve radyoaktif paratonerlerdir. Ancak tüm paratoner sistemlerinin ortak özelliği bulutların çarpışması sonucu ortaya çıkan elektriksel akımı güvenilir bir şekilde toprağa aktarmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken Gebze paratoner kurulumu montajı aşamasında güvenilir ve lisanslı firma ile çalışılarak montajın doğru bir şekilde yapıldığından emin olunmalıdır.

Gebze Paratoner Kurulumu Montajı

Paratoner Kurulum Fiyatları

Paratoner uygulaması küçük bir işlem gibi görünse de çevre ve insan sağlığı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Paratoner uygulaması öncelikle devlet tarafından akredite olmuş kuruluşlara veriliyor. Bunun için paratoner işlemlerinde firmanın güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Gebze paratoner kurulumu montajı fiyatı uygun olsun derken yanlış firmalara başvurulmaması gerekir. Çünkü profesyonel bir çalışma prensibi ile paratoner kurulumu ve bakımı işlemleri yüksek verimlilik sağlıyor. Verimli bir paratoner uygulaması ise müşteri memnuniyetini artırıyor. Paratoner kurulum ve bakım işlemleri paratonerlerin türüne ve yapılan işleme göre değişmektedir.

Paratoner Ölçümü Nedir?

Paratoner ölçümü ve bakımı düzenli olarak yapılması gereken önemli bir işlemdir. Paratoner bakımı ve ölçümünün yılda bir kez yapılması konusunda kanunlar bulunmaktadır. Paratoner kurulumu kanunlar kapsamında belirlenen firmalar tarafından yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla yapılması gereken bakımlarda yine lisanslı firmalar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca paratoner bakımını yapan firma size mutlaka bakim belgesi düzenlenmelidir. Aksi takdirde firmanın yaptığı bakım kanunlar nezdinde geçersiz sayılır.

 

Bir önceki yazımız olan Gebze Kompanzasyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }