50 kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı

İşletmelerin yapıları ve gerilim ihtiyaçlarına göre kompanzasyon sistemleri kurulmaktadır. Kompanzasyon pano sistemleri sayesinde işletmeler elektrik enerji kesilmesine neden olabilecek olan olumsuzlukları önlemeye çalışmaktadır. Aynı zamanda reaktif güç üretimi ile elektrik enerjisi için ödenecek olan faturalarda tasarruf sağlanması amaçlanmıştır. İşletme büyüklüğüne göre 50 kvar kompanzasyon kontansatörü fiyatı cihaz üretimi yapan firmalar tarafından piyasaya duyurulmaktadır. Sistem kurulumu yetkili kişiler tarafından hazırlanan projeye ve pano şemalarına göre yapılmalıdır. Yetkili kişiler elektrik mühendisleridir ve tüm iş güvenliği tedbirleri alınarak yapılmalıdır.

Kondansatör Cihazlarının Görevi

Kondansatör cihazları elektrik tesisatları üzerinde sigorta görevi değil, elektrik akımının aktarılması görevini görmektedir. Elektrik akımının verilmesi durumuna göre kontak açma ve kapama görevi yaparak istenilen elektrik akımının iletilmesini sağlamaktadır. 50 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı işletmenin büyüklüğü sisteminde kullanacağı kompanzasyon pano boyutlarına göre belirlenir. Yüksek gerilim kullanılan sistemlerde ve güçlü motorların çalışacağı sistemlerde enerjinin verimliliği için kompanzasyon pano sistemleri daha kapsamlı olmaktadır. Kondansatörlerin görevi panodan gelen elektrik akımını düzenli bir şekilde motora iletmek ve motorun çalışmasını sağlamaktır. Kondansatör cihazları yapılarına göre yüksek ve alçak gerilim gereksinimi olan tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

50 kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı

Sistem Kurulumu

50 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı öncelikle sistemin kurulacağı işletmenin yapısına göre belirlenmelidir. Sistemin kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle işletmenin akım ve gerilim ihtiyacı, bobin gerilim hesaplaması, sistemde akım kesme sistemi olarak kullanılacak kondansatörlerin kontak açma kapama ömürlerinin hesaplaması yapılmalıdır. Bu hesaplamalar yapıldıktan sonra sistemin sağlıklı çalışması için kaliteli ürün seçimi yapılır ve hazırlanan şemaya göre sistem kurulumu tamamlanır.

Sistem Bağlantısının Yapılması

50 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı sistemde kullanılacak olan ürün seçiminde etkili olmaktadır. Elektrik sistemlerinde yapılacak tüm sistem kurulumları yönetmeliklerle yetkilendirilmiş olan elektrik mühendisleri tarafından yapılmalıdır. Yapılacak olan bağlantıların pano şemalarına göre yapılması ve şemayı inceleyen kişinin bağlantı sistemini kolaylıkla anlayabilmesi sistemin kontrolü açısından önemlidir. Sistem bağlantısı yapılırken kondansatörler sigorta çıkışından gelen kabloya bağlanır. Kondansatörün çıkış bölümünden çıkan kablo alıcı veya motor giriş bölümüne uygun şekilde bağlanır.

Bir önceki yazımız olan 5 kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı başlıklı makalemizde 5 kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı, Kondansatör Çeşitleri ve Reaktif güç akımı hakkında bilgiler verilmektedir.