20 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

Tesislerin elektrik enerji ihtiyaçlarına göre farklı boyut ve kapasitelerde kompanzasyon pano sistemleri kullanılmaktadır. Trafo panolarından sonra kompanzasyon panoları kullanılır ve işletmenin ihtiyacı olan reaktif güç gerilimi üretilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Kompanzasyon panoları olmadığında işletme tüm reaktif gücü şebekeden çekecek ve enerji maliyeti daha yüksek olacaktır. Kompanzasyon panoları bu aşamada devreye girmekte ve reaktif güç gerilimi üretilerek maliyetin düşürülmesi sağlanmaktadır. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı daha ekonomik olduğu için işletmeler tarafından bu sistem kullanılmaktadır.

Kontaktör Nedir?

İşletmeler yüksek akım kullandıkları için daha güvenli ve verimli olarak kullanılabilmesi için bobine enerji verildiğinde kontak açık ise kapatan, kapalı ise açan, uzaktan kontrol edilebilir, elektromanyetik anahtarlama sistemlerine kontaktör denilmektedir. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı kullanılan sistemin boyutuna göre değişecektir. Kontaktör çeşitleri, elektrikli motorların çalışma sisteminde, ısınma sistemlerinin istenilen düzeyde ayarlanması, aydınlatma sistemleri gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kontaktörlerin yapısı içerisinde, demir nüve, bobin, kontak ve palet bulunmaktadır. kontaktör çeşitleri yüksek gerilimde kullanıldığı gibi alçak gerilim sistemlerinde de kullanılmaktadır.

20 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

Kontaktör Seçimi

Kontaktör seçimlerini yaparken, motor gücü hesabı yapılmalı ve bu büyüklük göz önünde bulundurularak seçim yapmak önemlidir. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı seçim yapmakta ikincil planda değerlendirilen bir faktördür. Kontaktör seçimi yapılırken dikkat edilecek hususlar arasında, işletme akımı, bobin gerilimi, işletme gerilim, kesilecek akım durumu, çalışma türü, kontakların aç kapa kullanım ömrü dikkat edilmesi gereken durumlardan birisidir.

Sisteme Bağlantı Yapılması

20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı üreticiler tarafından ürün kalitesine göre belirleniyor. Kompanzasyon panolarına kontaktör bağlantıları sigorta çıkışından gelen kablo üzerine bağlanarak yapılmaktadır. Kontaktörün çıkış bölümüne bağlı olan kablo motor ya da alıcı cihaz giriş bölümündeki klemens bölümüne bağlantısı yapılır. Bu bağlantı yapıldığında kontaktörün bağlantı işlemi tamamlanmış olur. Sistem bağlantısı yapıldıktan ve kullanılmaya başlandıktan sonra her hangi bir arıza meydana gelmese bile yılda en az iki defa periyodik kontrolden geçirilmesi gerekir. Her kontrol aşamasında öncelikle gözle kontrol yapılır ve görülün tüm aksaklıklar giderilmeye çalışılır.

Bir önceki yazımız olan 50 kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }