Siemens Kompanzasyon Kontaktörü

Modülerlik, kompaktlık, yüksek servis ömrü, birbirine yakın kurulum ve 60C’ye kadar çalışabilirlik, tüm bunlar Siemens kompanzasyon kontaktörü tesisatlarınız için vazgeçilmez kılar. Çıkarılabilir kontaktörlerın tekniği, başlangıç kompanzasyonlarını, ters başlangıç starterlerini ve yıldız üçgen starter kombinasyonlarını kolayca monte etmeyi mümkün kılar. Siemens kontaktörleri geniş, birleşik bir aksesuar yelpazesine sahiptir. Örneğin, S0-S12 kontaktörlerinin boyutları için bir boyutta ek kontaklar kullanılır.

Teknik Özellikler

Anahtarlama motorları için 7 boy 3RT kontaktör 250 kW’a kadar olan güç aralığını kapsar. Bir boyut için farklı güçte 3 standart motor vardır. AC ve DC motorlarını çalıştırma teknik ve mekanik olarak koordine edilmiş güç anahtarları ve aşırı yük röleleri, Siemens kompanzasyon kontaktörü monte etmeyi hızlı ve kolay hale getirir. Vakum teknolojisini kullanan kontaktörler, geleneksel havadan daha az elektrik ömrüne sahiptir. İsteğe bağlı olarak hem klasik hem de elektronik UC aktüatörlerde 55 – 250kW (S6 – S12) aralığında hava ve vakum kontaktörleri mevcuttur. Elektronik sürücüler ayrıca kalan hizmet ömrünün bir göstergesidir, endüstriyel ağlara bağlanır veya entegre bir AS-arayüzü ile de çalışır.

Siemens Kompanzasyon Kontaktörü

Uygulama alanları

  • 250 kW / 400 V’a kadar olan motorları değiştirmek için
  • 140 A / 400 V’a kadar motorların 4 kutuplu anahtarlanması için
  • 97 kW / 400 V’a kadar olan ohmik yükleri değiştirmek için
  • Kapasitörleri 15 ila 50 kvar / 400 V arasında değiştirmek için
  • 11 kW’a kadar haberleşme kontaktörleri

Siemens kompanzasyon kontaktörü ailesi, güç otomatiği, kontaktörler, aşırı yük koruma rölesi ve zaman rölesi sistemini temsil eder. Her ikisini de birbirinden ayrı kullanmak ve başlangıç kompanzasyonları oluşturmak mümkündür. Düşük voltaj dağıtım sistemlerinde, tüketicileri, genellikle elektrik motorlarını değiştirmek ve korumak için kullanılır. Aileyi oluşturan tüm cihazlar mekanik, elektrikçi ve tasarım açısından birbirine uyarlanmıştır.

Hizmetler

Aletsiz, montajı ve sökülmesi mümkün olan birleşik aksesuarlar kullanılmaktadır. Tüm aksesuarlar, kablo bağlantısı olmadan geçmeli kontaklarla eklenmiştir. Başlangıçta Siemens kompanzasyon kontaktörü modüllerin alışılmadık derecede küçük genişliği kontrol kabininde yer tasarrufu sağlar. Çevre dostu malzemelerden oluşmaktadır. Birleşik aletler, aynı tip vidalar, 5,5 kW’a kadar tüm ana kontaklarda ve tüm yardımcı ve kontrol hatlarında aynı torklar kullanılmaktadır. 60 ° C’ye kadar olan ortam sıcaklıklarında kullanılabilir. Geliştirilmiş teknik göstergeler artan kaynak ve titreşime dayanıklı, güvenli ve bu nedenle bakım gerektirmeyen bağlantı terminali teknolojisi kullanılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Trifaze Kondansatör başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }