Siemens Kompanzasyon Kondansatörü

Elektrik sisteminde mıknatıssal bir etki yaşandığında elektriğin farklı ya da yine elektrik enerjisine dönüşmesi beklenir. Bu mıknatıslanma, fazı geriye kaydırarak şebeke üzerinde endüktif reaktif gücü dengeleme ve faz akımının gerekli konuma geri gelmesini sağlama işlemine kompanzasyon denir. Kompanzasyon kondansatörlerini pek çok markada bulabileceğiniz gibi en iyilerden biri olan Siemens kompanzasyon kondansatörü pek çok firma ya da internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kompanzasyonun Gerekliliği

Günümüzde kullandığımız santralden evlerimize dağıtılan elektriğin gün geçtikçe fiyat olarak artış göstermesi bizleri hem kaliteli hem de daha uygun fiyatlı elektriğe ulaşmanın yollarını aratmaktadır. İşte bu durumda Siemens kompanzasyon kondansatörü gibi işini en iyi şekilde yapan bazı markalar elektrik dağıtımlarında meydana gelen manyetik gücün lüzumsuzca elektrik kayıplarına sebebiyet verebilir. Bu kayıpları yok etmeye amaç edinmiş olan Siemens kompanzasyon kondansatörü az maliyetle dağıtılan enerjinin %100 gibi büyük oranla kullanılabileceğini göstermiştir.

Siemens Kompanzasyon Kondansatörü

Kompanzasyon Zorunlu mu?

Belirtilen şirketler kompanzasyon panosunu işletmek ve kurmak zorundadır. Çünkü santrallerce dağıtılan elektrik enerjisinin taşıma sırasında kapasitesinin düşmemesi ve enerji israfının önüne geçilebilmesinden ötürü hem şirketlerin kendi ceplerine hem de ülke ekonomisine oldukça katkısı olacaktır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan alınan karar neticesinde zorunlu tutulduğu resmi gazeteler beraberliğinde açıklanmıştır. Zorunlu tutulan şirketler kompanzasyon kullanmıyorlar ise ceza faturası ödemesine tabi tutulacaktır.

Model ve Ayrıcalıklar

Siemens kompanzasyon kondansatörü size pek çok ürün çeşidi sunmaktadır. Farklı model ve farklı KVAR seçenekleri ile ihtiyacınız olan her kompanzasyon kondansatörüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kullanacağınız yerler ev, ofis ya da inşaat gibi büyük yapı imarları içinse sizlere açıklamalı alternatifler önerir. Ayrıca kompanzasyon kurmakla zorunlu şirketlerin birçoğu Siemens kompanzasyon kondansatörü tercih ettiği kaçınılmaz bir gerçektir. Çünkü marka, sizlere dağıtım ve üretim sistemlerinin kapasitesini yükseltir. Aynı zamanda şebekede meydana gelen güç kayıplarının son bulması ile sizleri daha mutlu eder. Şirketlerin büyük ya da küçük çaplı olması fark etmeksizin zaman zaman elektriğe çok yüklenmeler meydana gelebiliyor. Bu yüklenmelerde sizleri oluşacak minimum ihtimalli hasarlarda her türlü kaybınızı karşılayacaktır. Bu sebeple her türlü şirketin bir Siemens kompanzasyon kondansatörüne ihtiyacı vardır.

Bir önceki yazımız olan Orta Gerilim Sigortası Fiyatı başlıklı makalemizde Elektrik üretim tesisleri, Orta Gerilim Sigortası Fiyatı ve yüksek akım hakkında bilgiler verilmektedir.