Orta Gerilim Sigortası Fiyatı

Elektrik hayatımızın her alanında bizlerin yaşamlarımızı kolaylaştıran bir seçenek haline gelmiştir. Bunan kaynaklı olarak evlerimizde, iş yerlerimizde ve sosyal yaşam içerisinde bulunan diğer tüm alanlarda elektrik kullanılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak elektriğin kullanıldığı alanlara dikkat etme şekli de zaman zaman değişen ve elektrik değerleri üzerinde de değişime neden olan olaylar ile değişmektedir.

Elektrik üretim tesislerinin yapısı dolayısı ile elektrik akımı her yerde aynı değildir. Bunun yanı sıra ise elektrik akımına duyulan ihtiyacın da çeşitli alanlarda değişime uğraması bu güçlü enerji akımlarını sınırlamak ve güvenliğimizi sağlamak gereksinimini doğuruyor. Bu seçenekler itibari ile sigortalar bizler için iyi bir seçenektir. Ayrıca orta gerilim sigortası fiyatları da bizler için bu seçenekleri kolaylaştırıyor.

Orta Gerilim Sigortası Fiyatı

Orta Gerilim Sigortası Temel Yapısı

Temel olarak sigortanın yapısı gövde, taşıyıcı ve erime hattından ve bunların ardılları diyebileceğimiz kısımlardan oluşur. Bundan kaynaklı olarak bu kısımlar sigortanın temel yapısını oluşturur. Sigortanın her kısmı özellikle yüksek akımı hisseden ve bu sabit durumun tehlike oluşturabileceği bir noktaya ulaştığında eritme kumu yardımı ile bu akımı sınırlayan bir yapısı vardır. Yapısı itibari ile belirli bir eşik değere sahiptir. Bu eşik değer ise orta gerilim sigortası fiyatı belirlenmesinde kullanılır.

Orta Gerilim Sigortası Temel Fiyatlandırma Yöntemi

Orta gerilim sigortası yüksek gerilime sahip olan elektrik akımının kesilmesine yardımcı olmaktadır. Orta gerilim sigortası fiyatı da bu seçenekler dahilinde değişime uğrar. Özellikle de orta gerilim sigortası fiyatı sigortanın üretilmiş olduğu firmaya göre de değişiklik göstermektedir. Özellikle elektrik akımı miktarı bakımından oldukça yüksek miktarda gereksinim duyan yerlere daha dirençli sigortalara ihtiyaç duyulur. Bunan kaynaklı olarak da sigorta fiyatları da değişir.

Yüksek gerilim değerine sahip olan ve eşik değer aralığı daha geniş olan sigortalar marka ve kalite ile beraber 200 veya 300 TL civarına kadar ulaşırken daha az bir gerilim eşik değerine sahip olan sigortalar genel olarak 70 TL civarında bir maliyete sahiptir. Fakat temel olarak fiyatlandırma sigortanın kullanılacağı alana bağlıdır.

Bir önceki yazımız olan Şönt Reaktör Fiyatları başlıklı makalemizde Kapasitif - Reaktif Etki, reaktif enerji değerleri ve Şönt Reaktör Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.