Monofaze Şönt Reaktör Fiyatları

Kapasitif üretim yapan sistemlere oranla endüktif üretimi ile dengeleme yapan şönt, transformatör tasarımlardan oluşur. Bazı durumlarda şebeke üzerinden endüsktif ve reaktif güç çekme görevine sahip olan şönt reaktörlerinin kullanılması gerekir. İşletmelerin yük profiline göre farklılık gösteren şönt reaktörlerinden bir tanesi de monofaze şönt reaktörüdür. Monofaze şönt reaktör fiyatları da satışını gerçekleştiren firmalara oranla değişiklik gösterir.

Şönt Reaktörü Nedir?

Endüktif etki meydana getiren tüm cihazlara verilen genel bir isim olarak tanımlanabilir. Endüktif yük reaktörü olarak da piyasa içerisinde adlandırılan şönt reaktörleri, çok çeşitli ürün seçenekleri üzerinden sistemin gereksinim duyduğu enerjiyi sağlarlar. Kapasitif ve reaktif enerjinin yüksek olduğu sistemlerde dengenin sağlanması için kullanılan ürün seçeneklerinden biri de monofaze şönr reaktörüdür. Bulunulan sisteme endüktif yük basan monofaze şönt reaktör fiyatları piyasa içerisinde dalgalanmakla beraber, fiyatlandırma etkisinde en önemli etmen watt değeridir.

Monofaze Şönt Reaktör Fiyatları

Monofaze Şönt Reaktörünün Kullanım Alanları

Şönt reaktörlerinin geneli voltaj sistemlerinde açma ve kapama işlemlerinde ortaya çıkan geçici gerilim seviyelerinin azaltılması ve dengelenmesi için kullanılır. Monofaze şönt reaktörü de bu amaç için kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Yüksek gücün söz konusu olduğu sistemlerde ihtiyaç duyulan bu ürün, şalt cihazlarının zarar görmesinin de önüne geçer. Monofaze şönt reaktör fiyatları her bütçe için uygun olan enerji seviyelerine göre değerlendirilebilmektedir. RC filtreler ile birlikte kullanılmaları tavsiye edilir.

Monofaze Şönt Reaktörünün Faydaları

Monofaze şönt reaktörünün yüksek güç sahibi olan sistemlerde kullanılması durumunda;

  • Sınırlanmış olan sıcaklık yükselmesi özelliği ile beraber daha uzun ömürlü kullanım sağlaması
  • Yüksek dereceli kısa devre kuvvetlerine karşı dayanıklı olması
  • Bakım gerektirmeyen bir şekilde dizayn edilmiş olması
  • Kirlilik sınıfı olan IV ve UV bölgelerinde üst sınıf koruma sağlaması gibi faydaları sağladığı görülür.

Reaktör çeşitlerinden bir tanesi olan monofaze şönt reaktörü, kurulum şemasına göre sisteme uygulanmalıdır. Piyasa içerisinde watt değerine göre değişen monofaze şönt reaktör fiyatları sistemin ihtiyacı olan değer kadarının satın alınmasına yardımcı olur. Monofaze şönt reaktörü yüksek güç için gerekli bir cihazdır.

Bir önceki yazımız olan 25 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }