25 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

10 kademeli kapasitör bankı ile 25 kVAr’ın 400 V’da paralel olarak monte edilmesi, döngüleri olan iletkenler ile kablolu iki adım arasında bir endüktans verir. Nominal bir 25 kVAr kapasitörlü 36 A’nın akımı, teorik olarak 6541 A maksimum kalkış akımı zirvesine ulaşır.

Gerçek akım muhtemelen bu değerden çok küçük olmaktadır. Bunları en aza indirmek kontaktörleri ani akımlardan korumak için gereklidir. Firmanın vermiş olduğu 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı tüm kullanıcılar için geçerli olmaktadır.

25 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Ne İçin Kullanılır?

Nominal değeri daha yüksek olan bir kondansatör kullanmak maksimum aralığı kapsayan voltaj elektrik beslemesinde gerilim dalgalanmalarına neden olur. Nominal olarak bir kapasitör nominal güç derecesi 440 V ile kullanılabilir. Güç faktörü düzeltmesi ve kalitenin kontrolü için elektrik enerjisinin düzenlenmesi gerekir. Mevcut güç ve binanın enerjisini iyileştirmek performans artırmak için reaktif enerji kompanzasyonu kullanılır. Firma enerji verimliliği sağlamak için doğal çözümler sunmaktadır. Daha iyi elektrik yönetimi için yüksek kalitede 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı vermektedir. Firmanın teknik amacı en iyi kompanzasyon kontaktörü uygulamayı tavsiye etmektir.

Enerji Koşullarına Uyumluluk

25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı ve tasarımı standartlara uymak ve belirlenen enerji koşullarına uymak için üretilmiştir. Bir AC elektrik tesisatı içeren transformatörler, motorlar gibi alıcılar gerilim ile ilgili olarak reaktif enerji tüketir. Reaktif enerji daha fazla güç oluşmasına neden olur. Reaktif enerji yükleri mümkün olduğunca yakın,

ızgara üzerinde çağrılması engellenmelidir. Elektrik tesisatı, faktörü reaktifin bir kısmını vererek harcadığı enerji gücü arttırılabilir.

Avantajları

Talep üzerine reaktif enerji sağlayacak 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı ve uygunluğu ile alınabilir. Bunun getireceği çok fazla yararı olacaktır. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

1-Dağıtım transformatörlerinde mevcut gücü arttırır.

2-Elektrik tedarik sözleşmesini optimize eder.

3-Kablolardaki enerji kayıplarını sınırlar.

4-Uygulanan cezalardan kaçınmayı sağlar. Enerji ölçüm cihazları aktif kayıt ve reaktif enerji tüketimini gösterir. Son yıllarda modernleşme endüstriyel işlemlerin ve elektrik makinelerinin karmaşıklığını arttırmıştır. Bu sistemler doğrusal elektrik malzemeleri için bir standart oluşturmaktadır. Kesilen reaktör ve kapasitör tertibatı altındaki frekanslar reaktif enerji kompanzasyonu sağlar. Kesilen reaktör ve kapasitör tertibatı endüktif harmoniklerin yükselmesini önler. Kesilen reaktör ikili bir rol üstlenir. 1-Harmonik akımlar ile ilgili olarak kondansatör empedansının arttırılması, 2-Kaynağın paralel rezonans frekansının kaydırılması ve harmoniğin ana frekanslarının altındaki kapasitör parazitene neden olan akım rolleridir.

Bir önceki yazımız olan Kael Endüktif Güç Kontrol Rölesi başlıklı makalemizde Endüktif Ceza Nedir, Kael Endüktif Güç Kontrol Rölesi ve kompanzasyon nedir hakkında bilgiler verilmektedir.