Kocaeli Elektrik

Gündelik yaşamın en önemli ihtiyaçlarından olan elektrik, ilk keşfedildiği zamandan bu yana hayatımızda önemli bir yer tutmuştur. Şu an evimizde çalışan neredeyse her eşya elektrik ile, sanayide, tarımda, üretimde ve bir çok alanda kullanılan aletler de elektrik ile çalışmakta ve hizmet vermektedir. Yakın gelecekte araçların da elektrik ile çalışmasının hedeflendiğini düşünecek olursak elektrik gerçekten önemli bir nimet haline gelebilir.

Ülkemizde bulunan bir kaç kurum sayesinde evlerimize kadar ulaşan ve sorunsuz şekilde kullanabildiğimiz elektrik bizlere belirli ücretler ve vergiler karşılığında sunulur. Her firma elektrik ihtiyacını üstlendiği şehirlere elektriği sağlamak dışında, şehirdeki elektrik ile alakalı problemleri çözmeyi, ihtiyaç halinde yeni tesisler inşa etmeyi, mevcut tesisleri yenilemeyi ve diğer birçok işi kendi başına üstlenir. Elektrik ile alakalı çıkan herhangi bir problemde ilk muhatap olarak alınan elektrik şirketleri, bu problemleri çözmekle yükümlüdür.

Kocaeli Elektrik

Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Genel Amaçları Neler?

Elektrik dağıtımını sağlayan şirketlerin genel amaçları, dağıtım yapılan şehirde buluna elektrik ile alakalı problemleri üstlenmek, şehre elektrik sağlamak, gerektiğinde yeni enerji santralleri kurmak ve dağıtımını yaptığı elektriğin bedelini kullanıcılardan tahsil etmektir. Tahsil işlemi için belirlenen kişiler, evlerde ve apartmanlarda bulunan sayaçları okuyarak bize ne kadar elektrik kullandığımızı ve borcumuzu bildirirler. Ayrıca elektrik şirketlerinin üstlendiği arızalarda, gene şirket aracılığı ile 24 saat içerisinde çözülmeye çalışılır.

Arıza Bildirimleri Nasıl Yapılır?

Arıza bildirimi yapmak oldukça kolay… Kocaeli şehrinde bulunuyor iseniz, Kocaeli elektrik sağlayan kurumun merkez irtibat numarasını ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Aradığınız zaman karşınızda bulunan kişiye, arıza ile ilgili bilgi vermeli, nerede, ne zaman, nasıl odluğu şeklinde soruları yanıtlamalısınız. Herhangi bir numarayı aramadan da, Kocaeli’nde hizmet veren Kocaeli elektrik firmasının mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil uygulamada da karşı tarafa gerekli bilgileri vermeli ve ona göre ekip gönderilmesini sağlamalısınız.

Kocaeli Elektrik

Arıza-Onarım-Bakım İşlemleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Kocaeli elektrik sağlayan firma bakım işlemlerini, gerekli olan her yere periyodik olarak zaten yapar. Gerekli durumlarda da bakım yapan firmalar, daha çok arıza problemleri ile ilgilenirler. Kullanıcılardan alınan ihbarlar doğrultusunda, yönlendirilen uzman ekipler arızanın bulunduğu bölgeye giderek gerekli işlemleri yaparlar ve sorunu çözüme kavuşturmaya çalışırlar. Arıza giderildikten sonra ekip, arıza çıkaran her şeyi elden geçirerek tekrar sorun yapmaması için özen gösterir.

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Kompanzasyon Bakımı başlıklı makalemizde Kocaeli Kompanzasyon Bakımı, kompanzasyon bakımı ve Kompanzasyon Denetimi hakkında bilgiler verilmektedir.