İstanbul Kompanzasyon Pano Bakımı

Akım ve de güç gerilimleri arasında ki bağlantı dengeli bir şekilde kuran sistem kompanzasyon paneli içerisinde yer alıyor. Dolayısı ile sanayi sektöründe de kompanzasyon paneli büyük bir değere sahip. Hem güç kaynaklarının kontrolünü hem de enerji tasarrufunu sağlamak amacı ile sanayi tesislerinde bu panal yaygın olarak kullanılıyor. Sadece sanayi sektöründe değil, güç yani elektrik kullanımına dayalı yüksek ölçekli işletmelerde aynı pano çeşidini kullanıyor. Kompanzasyon panoları taşıdıkları değer itibari ile de bakım süreçleri önemle takip ediliyor.

İstanbul Kompanzasyon Pano Bakımı

İstanbul kompanzasyon pano bakımı gerekli görülen aşamalarda sizlere yardımcı olabilir. Elektriği gerekli bağlantı ve de diğer hatlara taşıyan büyük kompanzasyon panelleri yüksek gerilim hatlarının geçişinde güvenlik görevi de görüyor. Elektriğin nakil hattı olan kompanzasyon panelinin bakımı en az bir senelik periyotlarla yapılmalı. Elektriğin asıl kaynağı olan trafolardan gelen elektriği hatlara dağıtan kompanzasyon panosunda meydana gelecek herhangi bir sıkıntı, sizlere büyük zararlar verebilir.

Dolayısı ile kompanzasyon panelinde ki enerji dağıtımının kontrol altında tutulması gerekiyor. Bakım ve de gerekli incelemeleri yaptırdığınız kompanzasyon panelinizde bu tarz sıkıntılı durumlar ile karşılaşmazsınız. İstanbul kompanzasyon pano bakımı yukarıda bahsedilen sıkıntılardan sizleri korur.

Reaktif Enerji Kontrolü

Reaktif enerjiyi dışardan transfer etmek hem fazladan bir sürece hem de yüksek maliyetler anlamına gelir. Ancak reaktif enerjiyi kompanzasyon paneliniz ayrıcalığı ile üretmek şimdi daha az maliyetli. Enerji nakil hattınızın gidiş yönü üzerinde montajını yaptıracağınız kompanzasyon bölümü sayesinde reaktif enerjisine de cezasız bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Elektrik Şebeke Kontrolleri

Elektrik şebekelerinden dağıtımı sürdüren kompanzasyon paneli, elektriği gerekli noktalara ilettiği için gereksiz yere elektrik enerjisi tüketmek zorunda kalmaz. Dolayısı ile gereksiz yere tüketilen enerjiden kaynaklı yüksek elektrik faturalarını da ödemek zorunda kalmazsınız.

İstanbul Kompanzasyon Pano Bakımı

Kompanzasyon Panosu Arızaları ve Çözümü

Kompanzasyon arızaları arasından; akım paneli arızası, reaktif güç eksikliği, kontaktör sorunu, kondansatör arızası en çok rastlanan sorunlardandır. Bu arıza çeşitleri kompanzasyon panelinin bakımının yapılmamasından kaynaklanan arızalardır. Dolayısı ile bu arızalarla karşılaşmamak için İstanbul kompanzasyon pano bakımı sistemini kullanarak bu arızalardan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Paratoner Ölçümü başlıklı makalemizde faraday kafesi, İstanbul Paratoner Ölçümü ve Paratoner Çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.