İstanbul İç Tesisat Kontrolü Bakımı

Elektrik tesisatlarını kontrol ettirmek isteyen bilinçli elektrik kullanıcılarının yardımına İstanbul iç tesisat kontrolü bakımı koşuyor. Elektrik ekipmanları ile alakalı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı yönetmelik, iç tesisatlar ile alakalı periyodik bakımların süresini bir yıla çekti. Bakım ve de kontrollerin elektrik iç tesisatlarının kullanılabilirliğinde büyük önemi var. Çünkü iç tesisatı sağlam olmayan elektrik panoları istenilen verimi veremiyor. Dolayısı ile de işiniz sekteye uğrama noktasına geliyor. Bu durum size hem zaman kaybı hem de maddi zarar olarak geri dönebiliyor.

İstanbul İç Tesisat Kontrolü Bakımı

Tesisat Kontrollerinizi Aksatmayın

İşin en başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yönetmeliğine uygun bakım ve de kontroller gerçekleştirilirse, bu işten sizler daha yararlı çıkıyorsunuz. Tesisat bakımlarınızı, kontrollerinizi istenilen periyotlarda gerçekleştirdiğiniz taktirde hem daha fazla verim alıyorsunuz hem de maddi manevi zarardan kendinizi korumuş oluyorsunuz.

Topraklama Bakımı ve Kontrolleri

Elektrik iç tesisat kontrollerin, topraklama ve de paratoner kontrollerini de kapsayabilir. Elektrik gücünü kullanmaya bağlı olarak, iç tesisatınızın kapsam alanı da genişler. Dolayısı ile bu genişleme ve de kapsam neticesinde de yaptırmanız gereken ölçümlerin ve de kontrollerin önemi de giderek artar. Topraklama bakımı ve de kontrollerine ilişkin yürütmelikler de aynı bakanlık tarafında, aynı yasa çerçevesinde sürece dahil edilmiştir. İş güvenliği uyarınca bu bakımların kapsamı zaman zaman genişliyor. Bu kapsamı göz ardı etmemek için İstanbul iç tesisat kontrolü bakımı işlemleriniz için uygundur. Elektrik tesisatlarınızın zorunlu olan bakım ve ölçüm kontrolleri sizin ve de çalışanlarınızın da lehine bir süreçtir.

İstanbul İç Tesisat Kontrolü Bakımı

Tesisat Kontrolü Bir Kere mi Yaptırılıyor?

İstanbul iç tesisat kontrolü bakımı sizlere zorunlu kılınan süreçte gerekli işlemleri, kontrolleri ve de ölçümleri yaptırmanız için uygun bir girişimdir. İşlemler sonunda uygunluk raporunuzu alabilir ve yasal ayrıca da güvenli elektrik kullanımınızı sürdürebilirsiniz. İşverenlerin ve de yapı sahiplerinin, aklında ki o soru, yani iç tesisat kontrolleri ilk kullanımda, sadece bir kez mi yapılıyor, sorusu cevabı oldukça basit. Elektrik kullanımına başladığınız andan itibaren bu kontrol ve de bakımlarınızı en az birer yıl arayla sürdürmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Paratoner Ölçümü başlıklı makalemizde faraday kafesi, İstanbul Paratoner Ölçümü ve Paratoner Çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.