Gebze Pano Bakımı

Elektrik kullanımı, hayatımızın her noktasında yaygın olarak kullandığımız bir unsurdur. Kısacası yaşam demek elektrik demektir denilebilir. Bunun için elektriğin alınabilmesi için gerekli olan panolar yaşadığımız alanın belirli noktasında yer alır.

Apartmanlar, gökdelenler, binalar, tek katlı evler ve büyük işyerlerinde bulunan panoların gerekli bakım ve onarımı zamanında yapılırsa herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz. Gebze pano bakımı için profesyonel uzman ekip, gerekli tüm işlemleri yapmaktadır.

Pano Bakımı

Tüm elektrik devresinin yer aldığı ve oradan birçok haneye veya mekâna elektrik verildiği noktada kablolar, şalt malzemeleri ve kabin elektrik sistemlerinin bakımı yılda en az bir kere yapılmalı ve güvenli bir ortam oluşturulmalıdır. Elektrik pano tipleri birbirinden farklı olduğundan bakımları da değişiklik gösterir. Pano bakımında elektrik enerjisi ayarı ve bakımı uzman elektrikçiler tarafından güven ortamında yapılmaktadır. Yılda en az iki kez pano bakımı yapılmalı ve gerekli tüm önlemler mekân sahibi tarafından alınmalıdır. Elektrik sistemi asla atlanmaması gereken bir durumdur. Alçak, orta ve yüksek gerilim hattı devrelerinin tüm sistemi uzmanlarca takip edilerek yapılır. Gebze pano bakımı yüksek standartlar ve cihazlarla yapıldığında daha etkili ve verimli olur.

Gebze Pano Bakımı

Pano Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşamın olduğu her yerde elektriğin olabildiği düşüncesiyle pano bakımın düzenli şekilde yapılması önem taşır. Elektrik pano bakımlarının yapılmasına ilişkin detaylı bilgiyi tecrübeli sayfalardan alabilirsiniz. Panonun bakımının yapılması için alınması gereken bazı önlemler bulunur. Panonun olduğu yerde yere mutlaka izole halı serilmelidir. Panonun kapakları açılarak termal kamera ölçümü yapılır. Tüm sigorta bağlantıları, vida bağlantıları, şalterlerin vida bağlantıları ve klemens bağlantıları güvenli aletlerle yapılmalıdır. Elektrik odasında pano iç kapaklarına dikkat edilmelidir. Kol aralığının 80 cm civarında olması gerekir. Pano içlerindeki tüm ana hatların güvenli bakımı yapılarak metal aksamı güvenle tutulmalı ve topraklama süreklilik testinin de ayrıca yapılması gerekir.

Panoların Güvenle Kullanımı

Gebze pano bakımı için gerekli bilgi ve detaylara buradan ulaşabilir elektrik aksamının güvenliği sağlanabilir. Elektrik panoların kullanımı bulunduğu yere göre değişiklik gösterdiğinden dolayı ayrıca bir dikkat gerektirir.

Bir önceki yazımız olan Gebze İç Tesisat Kontrolü Bakımı başlıklı makalemizde elektrik tesisatı, Gebze İç Tesisat Kontrolü Bakımı ve paratoner hakkında bilgiler verilmektedir.