Gebze İç Tesisat Kontrolü Bakımı

Elektrik gerekli ve önemli büyük panolardan iç mekânlara kadar getirildikten sonra düzenli bir tesisat dağılımı için güvenilir bir ekip hizmet vermektedir. Elektrik tesisatı için tüm malzemeler ve cihazlar bulundurulduktan sonra gerekli güvenlik önlemleri alınır ve işleme başlanır. Sürekli kullanıma bağlı olarak iç tesisatın belirli periyotlarda bakımının yapılması şartı aranır.

Gebze iç tesisat kontrolü bakımı için deneyimli ve bilgili elektrik personellerinden yardım alabilirsiniz. Kısa sürede güvenli bir şekilde tüm detaylara dikkat edilerek yapılan bu bakım olası birçok probleminde önüne geçmiş olacaktır.

İç Elektrik Tesisatın Bakımı

Ev, iş yeri ve tüm iç mekânların elektrik tesisatı kontrolleri her yıl en az bir kere deneyimli kurum ve personeller tarafından yapılması gerekir. Eksiksiz tüm ölçümlerin yapılması, kabloların kontrolü ve diğer tüm aşamaların düzenli bir şekilde yapılması şartı aranır. Ayrıca elektrik tesisatı bakımı ve onarımı sırasında işçinin sağlığı ve güvenliğinin sağlanıp sağlanmadığını da dikkat ederek tüm önlemler ilgili kişilerce alınmalıdır. Bu konuda yayınlanmış olan genelgelerin maddelerine dikkat edilerek periyodik bakım zamanın çerçevesinde iç tesisat bakımı kontrollü şekilde yapılması gerekir. Topraklama ve paratoner kontrolleri ise her bakımda ilk bakılması gereken elektrik alanlarıdır.

Gebze İç Tesisat Kontrolü Bakımı

Elektrik İç Tesisatı Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Gebze iç tesisat kontrolü bakımı için işlem esnasında termal kamera ve tüm cihaz ve aletlerle tüm önemli alanların kontrolü yapılır. Uzaktan ölçüm yapan cihazlar ise bu işlemi daha çok kolaylaştırıp zamandan tasarrufta sağlamaktadır. Elektrik iç tesisatın kontrolü bu alanda eğitim görmüş kişiler tarafından yapılması gerekir. Tüm elektrik tesisatı kontrolleri genel olarak Elektrik Mühendisleri Odası’na kayıtlı ve tüm eğitimleri eksiksiz almış mühendisler tarafından yapılması gerekir. Yapılan tüm işlemler rapor haline getirilerek yazılı olarak sunulur.

Elektrik İç Tesisatında Hangi Alanlara Bakılır?

Genel olarak bakıldığında tesisat bakımı belirli bir düzen çerçevesinde yapılır. Gebze iç tesisat kontrolü bakımı için gerek görülen alanlar; ana pano ve yardımcı panolar, makine motorlar, jeneratör, elektriksel tehlike barınımı, eş olarak elektrik potansiyel inceleme ve priz kutuları ve enerji kabloları dikkat edilecek alanlar olarak belirlenir.

 

Bir önceki yazımız olan Gebze Elektrik başlıklı makalemizde abonelik işlemi, Abonelik işlemleri ve Gebze Elektrik hakkında bilgiler verilmektedir.