12,5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatları

Kondansatörler, elektrik devrelerinde ve sistemlerinde çok önemli parçalardır. Genel açıdan bakıldığında elektrik güç akımını depolamada kullanıldıkları için panolarda çok önemli yerlere sahiptirler. Hollanda vatandaşı olan fizik alanında uzman bilim insanı tarafından bulunan kondansatörün tarihi, 18. yüzyıla dayanmaktadır. Elektrik ve elektronik dünyasında, elektrik gücünün depolanmasını sağlayan bu ürün, teknolojik gelişmelerde de büyük yere sahiptir. Farklı amaçlar için üretilmiş olan farklı kondansatör çeşitleri bulunmaktadır.

Çok büyük elektrik gücünden, daha az elektrik gücüne kadar depolama hizmeti sunabilen bu ürünler, büyüklüklerinin yanı sıra gerilim katlayıcı devrelerde ve güçlerin katsayının düzenlenmesinde de kullanılabilmektedir. 12,5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı performansına oranla değişmektedir. Elektrik panolarında ve devrelerinde sigorta işlevinin yerine elektrik akımının aktarılmasını sağlayan bu kondastörler, uygulandığı bölgeye göre farklılık göstermektedir.

Devrelere Giren Elektriği Dirençle Düşürme

12,5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı ile performansı açısından bir uygunluk bulunmaktadır. Bu ürünler, devreye giren akımı belirlenen direnç sayesinde düzenlemekte ve bu akım tipine uygun hale getirmektedir. Özellikle devrelerde dengeleme işlemi yapılması ile tanınmaktadır. Devrelere giren elektrik akımının bir anda artması sonucunda devrelerin yanmasına sebep olacak etmenleri ortadan kaldırmak için tasarlanmışlardır. Devreye giren elektrik akımını, devreyi sağlıklı çalışma ortamına sağlayacak kadar düşürmekte ve elektrik devresinin sağlıklı çalışmasına zemin hazırlamaktadır.

12,5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatları

Elektriğin Devre İçerisinde Depolanması

12, 5 kvar kompanzasyon kondansatörleri fiyatı performansları açısından araştırıldığında, elektriğin devre içerisinde depolanmasına da yardımcı olduğu da görülmektedir. Bu yüzden devrelere ekonomiklik sağlamaktadır. Farklı kapasitelere sahip olabilen bu ürünlerin boyları ile depolanan elektrik birimi arasında doğru bir ilişki vardır. Devrede kullanılacak ve depolanacak elektrik gücü ne kadar büyükse o kadar büyük bir kompanzasyon kondansatörleri kullanılmalıdır. Ufak devreler için daha minimal, büyük devreler için daha optimum çözümler üretebilen kondansatörler mevcuttur.

Saklama Koşulları

12,5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı açısından incelendiğinde, herhangi bir devrenin yanmasının ve tekrar yapılmasının karşılığında ödenecek tutardan çok daha avantajlı olduğu gözlemlenmektedir. Bozulmasını ve ömrünü doldurmasını engellemek için yapılacak en iyi uygulamalardan birisi, kondansatörün havalandırmaya sahip olup olmadığını kontrol etmektir. Artı 50 derece ve eksi 40 derece sıcaklık ve soğukluğa dayanabilen bu ürünlerin fazla ısınması ve soğumasının engellenmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Monofaze Kondaksatör başlıklı makalemizde Elektriğin Depolanması, Kompanzasyon panoları ve Monofaze Kondaksatör hakkında bilgiler verilmektedir.