Trafo Bakımı Yapan Firmalar

Alteksan Mühendislik olarak,  yüksek gerilim trafolarınızı uzman teknik ekibimizle mobil olarak yağlı veya kuru tip trafolarınıza yerinde hızlı ve etkin bir bakım hizmeti sunuyoruz. Yüksek gerilim

hücrelerinizdeki kesici, ayrıcı, kablo, kablo başlığı vb.  bağlantı elemanlarının bakım, değişim, arıza tespiti ve onarım işlerinin hizmetini vermekteyiz.

Tedaş ve/veya elektrik enerjisi veren kurum ile ilgili gerekli işlerin yürütülmesi, yönetilmesi, kararlar alınması, enerji kesilmesi, devreye tekrar alınması, arıza, bakım gibi tüm faaliyetlerini yürütülmesini Yüksek gerilim işletme sorumlusu (Trafo Müşaviri) Elektrik mühendisi yapar yada refakat edilmesi durumları kapsar.

Trafo müşaviri olamadan yüksek gerilim sisteminde manevra yapılmaz, bakım yapılmaz. Ayda bir periyodik olarak trafo işletmeni tesisi muayene eder.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu başlıklı makalemizde kesici manevra sorumlusu, trafo işletme sorumlusu ve trafo müşaviri hakkında bilgiler verilmektedir.