Gebze Paratoner Firmaları

Doğa olaylarına engel olmak mümkün değildir ancak bu olayların felakete dönüşmesi önlenebilir. Gerekli önlemler alındığında en korkunç doğal afetleri en az hasarla atlatmak mümkündür. Deprem, sel, hortum gibi afetlerin yanı sıra, çok fazla karşılaşmadığımız ama önlem alınmazsa etkisi felaket boyutuna ulaşabilecek bir doğa olayı da yıldırımdır.

Yıldırım, gerekli korumanın sağlanmadığı bir yerde, sahip olduğu yüksek voltaj etkisi ile düştüğü yeri yakıp kül etme özelliğine sahiptir. Ancak doğru yöntemlerle, bu devasa enerjinin şiddeti azaltılabilir. Yıldırımdan korunmanın en klasik aracı ise paratonerdir. Sektörde uzman Gebze paratoner firmaları ürünün kurulumundan, bakımına kadar tüm işlemlerde kaliteyi ön plana çıkarıyor.

Güvenlik Çeşitleri

Paratoner, kullanılacağı yere göre çeşitlilik gösteren bir araçtır. Bu bakımdan kaliteli hizmet arayışında olan her tüketici doğru çeşidi kullanmak ister. Bu anlamda Gebze paratoner firmaları 6 farklı seçenek sunuyor. Cihazların her biri paslanmaz çelikten üretilmiş olup, aktif şekilde yıldırım enerjisini çekme gücüne sahiptirler. 30 yıl garantili olan bu başlıkların en önemli özelliği ise ağır doğa şartlarına karşı direnç gösterebiliyor olmalarıdır.

Gebze Paratoner Firmaları

Ek Hizmetler

Firmaların tek hizmeti size bu ürün yelpazesini sunmak değil. Aynı zamanda uzun yıllar garanti kapsamında olan bu ürünlerin kurulum, kontrol, ölçme ve raporlama gibi işlemlerini de üstlenen Gebze paratoner firmaları müşteri memnuniyetini fazlasıyla önemsiyor. Tesisata ait tüm bu işlemlerin yanı sıra, malzemeler de firmalar tarafından karşılanıyor.

Bir Diğer Hizmet: Topraklama

Topraklama sistemi, paratonerin verimli çalışmasında kullanılan en önemli araçtır. Bu sistemle paratoner başlığı enerjiyi çekip toprağa vererek olası bir yıkımı engelliyor. Bu yüzden Gebze paratoner firmaları topraklama tesisatına da son derece önem veriyor. Tesisatın malzemeleri elektriksel iş güvenliği malzemeleri tarafından temin edilir, periyodik kontrol muayeneleri gerçekleştiriliyor, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında tüm güvenlik kontrolleri yapılır ve hizmete sunuluyor.

Alanında uzman mühendisler tarafından üretilen bu projeler, amacına en uygun şekilde üretilip montajlanarak, tüketiciye en uygun hizmeti vermesi bekleniyor. Olabilecek en detaylı topraklama projeleri ile güvenliğin en üst düzeyde tutulması amaçlanan bu teknoloji harikası projeler, zayiatın minimum düzeyde olmasını hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Gebze Elektrik Ölçümü başlıklı makalemizde Elektrik ölçümleri, Elektrik Ölçümü Çeşitleri ve Gebze Elektrik Ölçümü hakkında bilgiler verilmektedir.