Gebze Kompanzasyon Montajı Kurulumu

Yeni bir yapı inşa ettiğinizde ya da var olan yapının elektrik aksanları ile ilgili periyodik bakımını gerçekleştirdiğinizde en çok özen göstermeniz gereken konuların başında elektrik panoları yani; kompanzasyonlar geliyor.

Kompanzasyon, yapıların ve de iş yerlerinin özellikle üretim yapılan büyük çaplı firmaların büyük bir özenle bakımını ve de kontrollerini yaptırdıkları elektrik aksanlarının toplandığı panolardır. Bu panolara verilen değerin sebebi ise; büyük çaplı mal ve can kayıplarının panolara verilmesi gereken özenin verilmemesinden kaynaklanmasıdır.

Kompanzasyon panolarında meydana gelen voltaj hataları; elektrik ile çalışan makinelerin ya da bağlantıların sekteye uğramasına ve işlevlerini kaybetmelerine yol açar. Bu işin, malınıza yansıyan kısmı olmakla birlikte, kendi can güvenliğinizi, çalışanlarınızın can güvenliğini garanti altına almak için de Gebze kompanzasyon montajı kurulumu ilk tercihiniz olmalı. Deneyimli teknik elemanlar sayesinde ne malınızı ne de canınızı riske atmış olursunuz.

Gebze Kompanzasyon Montajı Kurulumu

Montaj Kurulumunun Önemi

Elektrik bağlantılarının toplandığı büyük panolar olan kompanzasyon panelinin kurulumu hayati risk taşıyan bir işlem. Yüksek voltajlı bağlantıların tek bir panoda toplandığı bu montaj işleminde Gebze kompanzasyon montajı kurulumu ile yola çıkabilirsiniz. Montaj kurulumu ile alakalı yürürlükte olan bazı resmi prosedürlerde tüzükte mevcut. Pano montajları ve de bakımları ile ilgili yürürlükte ki işlemler periyodik bir bakım ve ölçüm sürecini beraberinde getiriyor. Bu süreçte ki amaçta yine yapı ya da iş yeri sahibinin lehine bir sürecin işlemesi ve de elektrik kaynaklı sorunlar ile karşılaşmamasıdır.

Panolarda Yalıtım İşlemleri Montaja Dahil mi?

Kompanzasyon kurulumlarında en çok merak edilen şeylerin başında gelen, yalıtım işlemlerinin de montaja dahil olup olmaması durumunu Gebze kompanzasyon montajı kurulumu ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Pano kurulum ve montajlarında ki periyodik süreci takiben kontrolleriniz esnasında hem yalıtım işlemleriniz hem de ölçüm işlemleriniz kontrol edilir, gerek görülürse iyileştirme işlemlerine de başlanır. Montaj, kurulum ve periyodik süreçleri tamamlayarak sağlıklı bir elektrik bağlantısının kurulumunu sağlayabilirsiniz. Pano yalıtım işlemleri de ilk montaj esnasında yapılır ve de daha sonra ki periyodik işlemler esnasında kontrollü bir şekilde, yalıtım testlerine tabi tutulur.

Bir önceki yazımız olan Gebze Elektrik Ölçümü başlıklı makalemizde Elektrik ölçümleri, Elektrik Ölçümü Çeşitleri ve Gebze Elektrik Ölçümü hakkında bilgiler verilmektedir.