Elektrik Muayene Raporu

Güvenliği sağlamak ve tüm elektrik tesisatlarınızın iyi çalışır durumda olmasını sağlamak için, her montajın periyodik olarak test edilmesi gerekir. Tüm elektrik tesisatları, aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla bozulmaktadır. Bu nedenle testler son derece önemlidir. Bu testler, kısa süreli periyodik elektrik muayene raporu olarak bilinir. Firma olarak bu raporları en ayrıntılı şekilde sunmaktadır.

Yapılan İşlemler

Kablolama Yönetmeliği’ndeki herhangi bir kusur veya ayrılmaya dair kanıtları test ediyoruz. Testlerimiz ve raporlarımız büyük bankalar, bina toplulukları, sigorta şirketleri, sağlık ve güvenlik yöneticisi ve lisans yetkilileri tarafından kabul edilmektedir. Ekibimiz bölgedeki yasalara ve şartlara uyduklarından emin olmak için elektrik bağlantılarını kontrol etmekten sorumludur. Çok sık yapılan ve genel olarak ev sahipleri tarafından göz ardı edilen başarısız bir incelemenin birçok nedeni vardır. Yükleniciler tarafından bırakılan çeşitli elektrik boşluklarını anlamak için, genel olarak elektrik muayene raporu hakkında bilgi edinmek son derece önemlidir ve gereklidir. Firma olarak bu gereklilikleri yerine getirmek için sizlere hizmet sunmaktadır.

Elektrik Muayene Raporu

Elektrik Muayene Raporu Neden Önemlidir?

Elektrik muayenesi yapılması zorunluluğunun ardında birçok neden var. En yaygın olanlardan bazılar aşağıda sıralanmıştır.

Olası Dalgalanmalara Karşı Koruma: Bu, özellikle fırtına olduğunda, farklı bölgelerde yaygın bir olgudur. Elektrik dalgalanmaları sadece cihazlarınızı mahvetmez, aynı zamanda evinizde kısa devreler de yaratabilir. Muayene yapılırken, müfettiş bu tür aksaklığa neden olabilecek kablolamada farklı noktaları kontrol edecektir.

Yangın: Çoğu zaman, bir elektrik kısa devresinin bir evdeki yangın kaçışının sebebi olduğu görülmüştür. Bu kısa devrelere, sayaçtaki veya kablonun kendisindeki farklı gevşek kablolar neden olur. Muayene sırasında denetçi bu hataları kolayca tanıyabilir ve düzeltmenizi isteyebilir.

Şoklar: Elektronik bir cihaza dokunduğunuzu ve hemen vücudunuzda yükselen bir elektrik akımı yaşadığını hayal edin. Bunun dışında elektronik cihazdaki vücut akımı, performansını kolayca engelleyebilir veya tamamen çalışamaz hale getirebilir. Bir elektrik müfettişi kabloları bu hataları gidermek için çalışır ve sonucunda elektrik muayene raporu verir.

Farklı Sorunları Önleme İşlemleri

Aklınız sadece bir elektrik muayenesinde neden başarısız olduğunuza dair sorularla dolu olabilir. Nedenler değişmekle birlikte, başarısızlıktan kaçınmak için bir muayeneden önce ne yapılması gerektiğini bilmek her zaman daha iyidir. Bunun için araştırma yapma, uygun ekipman kullanma, doğru teknisyenle çalışma ve maliyetler hesaba katılarak yapılacak kontroller sonucunda sorunsuz bir elektrik muayene raporu istenmesi ile neticelenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Sakarya Kompanzasyon Arıza Servisi başlıklı makalemizde Elektrik panosu, kompanzasyon panosu ve Sakarya Kompanzasyon Arıza Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.