elektrik-pano-bakimi-alteksan

Elektrik Pano Bakımı

Elektriğin yaşadığımız yerlere, tesislere ve binaya en güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılması için dağıtım ve iletiminde kullanılan bazı elemanların birlikte bulunduğu kabine elektrik panosu adı verilir. Elektrik panosu, kablolar ve şalt (daha&helliip;)

Devamını Oku
faraday-kafesi-alteksan

Faraday Kafesi Sistemi

Korunacak alan, bina, tesis vb. yapıların; çelik alüminyum, bakır gibi elektriksel yük taşıyabilen iletkenlerle belirli aralık ve açılarla kafes ya da ağ şeklindeki yapılara faraday kafesi sistemi denir. Faraday kafes mantığı ağ şeklindeki yapının (daha&helliip;)

Devamını Oku
termal-kamera-olcumu

Termal Kamera Ölçümü

Termal kamera, gözle görülemeyen ışın olarak bilinen IR ışınlarının oluşturduğu ısıyı esas alan ve bu ışınların kuvvetine göre şekillendirilmiş ölçümlenen enerjinin özel görüntüleme cihazları tarafından görüntü şekline aktarılması işlemini (daha&helliip;)

Devamını Oku
faraday-kafesi-konu

Faraday Kafesi

Faraday kafesi, elektriksel iletken metal ile kaplanmış veya iletkenler ile ağ biçiminde örülmüş içteki hacmi dışarıdaki elektrik alanlardan koruyan bir muhafazadır. İletken teller ile ağ biçiminde kaplanmış ve topraklanmış her (daha&helliip;)

Devamını Oku