İstanbul Trafo Bakımı Ölçümü

Enerji dağıtım sistemlerinin önemli unsurlarından biri olan trafolar çok önemli sistemler olup, gerekli bakım ve ölçümlerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Trafoların bakımları ve ölçümleri zamanında yapılmazsa ömrünü dolduramadan atıl duruma gelmektedir. Onun için trafoların düzenli ve verimli çalışması için zamanı geldiğinde düzenli olarak bakım ve ölçümlerinin yapılması gerekir.

İstanbul Trafo Bakımı Ölçümü

Trafoların Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Periyodik olarak yapılan bakım ve ölçümler trafoların uzun ömürlü olması için büyük öneme sahiptir. Özellikle de bakımı yapılmayan trafolar can ve mal güvenliğini tehlikeye de sokmaktadır, İstanbul trafo bakımı ölçümü yapılmaktadır. Üstelik bu alanda uzman çalışanlar ile beraber trafoların tüm ölçüm ve testlerini yerinde yapmakta sizin ve işletmeniz için tehdit oluşturacak tüm sorunları en kısa sürede İstanbul trafo bakımı ölçümü olarak çözüme ulaştırmaktayız.

Trafolarda meydana gelmiş tüm sorunlar belirlenerek giderilmekte ve sonuçlar bir rapor haline getirilmektedir. Oluşturduğumuz raporlar müşterilere sunulmaktadır. Raporlarda trafolar ile ilgili yapmış olduğumuz, ölçüm, test ve benzeri bakımlar raporlarda belirtilmektedir.

Trafoların Verimli Çalışması için Neler Yapılmaktadır?

Trafoların bakım ve ölçümlerinin en az senede bir defa yapılması gerekmektedir. Yılda bir defa düzenli yapılan trafo bakımları sayesinde trafolar verimli çalışır ve güvenlik açısından da hiç bir sorun çıkarmaz, bu alanda İstanbul trafo bakımı ölçümü bünyesinde alanında uzman mühendisler ve uzman kadrosuyla beraber trafo bakımında ve ölçümünde gerekli önlemler alındıktan sonra, uygun koşullar sağlanarak yapılan bütün aşamalar raporla sunulmaktadır.

İstanbul Trafo Bakımı Ölçümü

Trafoların Güvenli Olabilmesi için Neler Yapılmaktadır?

Trafoların önemi çok fazladır. Elektrik sistemlerinin kalbi olan trafolar hareketsiz elektrik makineleri olarak bilinmektedir. Trafoların işletme ömürleri oldukça uzundur. Ama trafoların uzun ömürlü olması, trafoların kullanma yerine ve kullanma şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Trafolarda herhangi bir iş kazası olmaması için muhakkak periyodik bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca trafoların yıllık bakımı dışında, istenen verimi elde edebilmek ve oluşabilecek herhangi bir kazayı engellemek için aylık kontrollerinin de yapılması gerekmektedir, trafo ölçümü yapılmakta olup, ayrıca, yıllık trafo bakım ve aylık kontrollerinde yapılacak tüm testlerin cihazları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Paratoner Ölçümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçindekiler

] }